See foorum siin on tsiviliseeritud ja asjalikuks aruteluks

Käitu siin, nagu sa käituksid näiteks pargis või mõnes muus avalikuks kohas - ole viisakas ja tähelepanelik. Ennekõike on eesmärk teisi kasutajaid aidata omapoolsete oskuste või teadmistega. Sest kokkuvõtlikult jagame me siin foorumis ju ühist huvi ühise temaatika vastu.

Loe läbi allolev, mis on lihtne ja kiire abivahend selleks, et saada paremini aru, kuidas foorum toimib ja töötab ning aita meil teha sellest foorumist kõige parem, huvitavate aruteludega keskkond.
Me täname.

Muuda arutelusid paremaks

Aita meid ja meil teha seda foorumit siin toredaks kohaks kõikide erinevate vestluste jaoks, arenedes ka ise. Kui sa pole kindel, kas sinu postitus mingile teemale midagi juurde annaks, siis pigem jäta see tegemata ning tee seda natuke hiljem - hommik on õhtust targem. Alati.

Teemad ja temaatikad, mis siin avatud, on meile olulised ning tahame, et need oleksid olulised ka sulle. Olulised mitte, et peaksid neist öösel und nägema kuid olulised, et sa ei postitaks neisse lausjama või siis muud ebaviisakat või ebameeldivat. Isegi, kui sa millegiga ei nõustu, siis austa nii teisi (ja ennast) niipalju, et lase esmane emotsioon mööda ja reageeri siis.

Kõikide arutelude paremaks muutmisel on suur osa sellel, kui vaatad, millised teemad ja arutelud on juba käimas - see tähendab, et proovi vältida topelteemade loomist või muud sellist. Enamus teemad võivad olla juba tegelikult kaetud, mistõttu leia see aeg ja õpi pigem teiste kogemustest, mitte ära tuiska uisapäisa tegutsema. Pahatihti on kellegil olnud just sama mure või siis samalaadne probleem. Otsi, vaata, avasta. Nii õpid sina ja nii õpime ka meie.

Nõustu ka siis, kui sa tegelikult ei nõustu

On enam kui loogiline, et sa ei ole kõigega nõus, mis siin foorumis kirjas. See on enam kui okei, kui ole hea ja jäta meelde, et kui sa pole millegiga nõus, siis kritiseeri algset ideed, mitte idee autorit või inimest.
Väga palume vältida:

 • Sõimamist (ei hakka siinkohal rohkem lahti kirjutama, mis see täpselt tähendab, eks?)
 • Ükskõik, millist rünnakut inimese või isiku vastu, olgu siis ta üskpuha, kui ebameeldiv. SINA oled targem.
 • Reageerimist postituse tonaalsusele, mitte sisule. Sest sa oled ikka veel targem.
 • Emotsiooni pealt reageerimist, ükskõik millele. Sest usu või mitte - sa oled ikka veel targem.

Pigem argumenteeri ja arutle. Sest täpselt see teebki sinust targema ning parema kasutaja.

Sinu osalus loeb

Siinsete vestluste ja teemade eesmärk on olla toetav ja abistav. Tee seda sinagi - aita endast nõrgemaid ja kui saad, õpi targematelt. Läbi sellise suhtumise areneb terve keskkond ja veelgi enam - isegi ühiskond.

Discourse foorumimootor pakub kasutajatele mitmeid tööriistu, mille abil ära tunda ning tunnustada kasutajaid, kes abivalmid (või vastupidiselt, erilised ahvid) ning nende panust. Sul on kasutada võimalus laikida, vastada, markeerida postitusi, lisada postitusi lemmikute hulka ja nii edai. Kasuta neid tööriistu, et võtta maksimum oma kasutuskogemusest ning mis salata, parandada ka teiste oma.

Kus viga näed laita, seal tule ja aita

Moderaatoritel ja administraatoritel, nagu igas foorumis, on eraldi õigused. Aga ka kohustused. Kuid siin foorumis ka sinul - tänu sinu abile saame olla veelgi tähelepanelikumad.
Kui näed kuskil halba käitumist või ebameeldivat suhtlust, siis ignoreeri seda. Lihtsat markeeri see vestlus vastava lipukesega, ning moderaatorid reageerivad juba ise ning võtavad ette, mis vaja.
Moderaatoritel on õigus muuta või eemaldada ükskõik, millist sisu ja ükskõik millal. Olgu siiski öeldud, et ühtegi postitust me enne avaldamist ei näe mistõttu ei võta applespot.ee endale ka ühtegi vastutust seoses postitustega, mis tehtud kasutajate poolt.

Ole alati viisakas

Mõnusa arutelu suurim tapja on alati mõtetu rumalus või ebaviisakus:

 • Ole viisakas ning ära postita midagi, mis võib kellegile solvav olla.
 • Ropp, rõve, pornograafiline või rassistlik - sellise postituse koht ei ole siin.
 • Austa teisi. Sina oled sina ja teised on teised. Igaühel on õigus oma privaatsusele. Sinul ja samuti ka teistel…
 • Austa foorumit - spämmi koht ei ole siin.

Lähtu sellest, et see foorum oleks justkui sinu kodu internetis, kus ka sinu väikesed tuttavad või lapsed. Arvesta, et foorumit loevad ka alaealised, mistõttu hoia oma informatsioon, lingid jms. selline, et ka neil oleks tore siin käia ja Apple’i kohta informatsiooni koguda.

Ole hoolas

Ole hoolas, ehk siis ära postita suvaliselt. Iga teema jaoks on oma alamfoorum. Võta see väike aeg, et oma postitused õigesse kohta teha.

 • Postita õigesse foorumisse.
 • Ära postita sama teemat mitmesse kohta.
 • Ära vasta mõtetult, vaid ikka sisukalt.
 • Hoia jutt teemas ikka temaatiline.

Igasuguste +1 ja “nõus” postituste asemel kasuta “Like” nuppu.

Postita ainult oma teemasid

Ära postita midagi, mis ei ole sinu: foto, video, muusika, tarkvara. Intellektuaalne omand on samuti omand ja kaitstud. Me ei tolereeri piraatlust ning selleteemalisele arutelule järgneb viivitamatult foorumist eemaldamine. Jäädavalt.

Sina teed selle foorumi

Seda foorumit veavad samuti asjahuvilised ning sina, kes sa moodustadki koos meiega kommuuni. Kui sul on küsimusi või ettepanekuid siis võta meiega ühendust. Kui sa tunned, et sa saad meid aidata, siis ausalt, meil oleks su abi üle erakordselt hea meel. Kasuta seda foorumit targalt ja hästi ning tee sellest koht, kus meil kõigil oleks tore käia ja oma aega veeta. Sest selleks see ju tehtud ongi.

Terms of Service

Yes, legalese is boring, but we must protect ourselves – and by extension, you and your data – against unfriendly folks. We have a Terms of Service describing your (and our) behavior and rights related to content, privacy, and laws. To use this service, you must agree to abide by our TOS.